Radniční list, květen 2016

ATLETIKA A LETOŠNÍ JARO…

Jarní a letní měsíce jsou pro atletiku obdobím přípravných závodů, mistrovských přeborů a hlavně zúročením tvrdé zimní přípravy v tělocvičně i pod otevřeným nebem. I naši mladí atleti se vydali a ještě vydají na své první významné závody, které jsou pro jejich další sportovní růst velmi důležitou a nezbytnou součástí.

S příznivým ohlasem se setkal i první závod pořádaný naším atletickým klubem 24. dubna na městském stadionu v Prachaticích pod názvem Atletická neděle. I přes chladné počasí byly k vidění velmi zajímavé souboje a výkony závodnic a závodníků. Velké díky patří rozhodčím z řad dobrovolníků a také městu Prachatice, které poskytlo na tuto akci finanční podporu ve formě grantu.

V průběhu jara nás ale nečekají jenom závody… Jistě velmi zajímavým a poučným bude nejen pro naše členy setkání s legendami české atletiky 6. a 7. června v rámci akce „Pojď si vybrat, co tě baví“. Při této příležitosti také velmi rádi využijeme nabídku naší mistryně světa a držitelky vynikajícího světového rekordu v běhu na 800m paní Jarmily Kratochvílové, která pro naše mladé atletky a atlety povede trénink.

Jaro přineslo i kvalitativní posun v přípravě. Atleti jsou rozděleni do tří tréninkových skupin a pod vedením trenérů se připravují, každý podle svého naturelu, již na konkrétní disciplíny. Tento způsob přípravy nám umožňují především osobní zkušenosti a specializace jednotlivých trenérů – na sprinty, dlouhé tratě, skok vysoký, skok daleký, vrhy a hody a běh přes překážky.

Zároveň se blíží i termín náboru nových členů klubu, který se uskuteční ve čtvrtek 16.6. od 16:00 na Městském stadionu v Prachaticích. Zveme a těšíme se na všechny zájemce o atletiku od ročníku narození 2008 (atletická přípravka), žactvo, dorost, juniory i dospělé.

                                                                       Antonín Pilát, Atletika Prachatice