Radniční list, březen 2016

ATLETIKA Prachatice slaví první úspěchy

V průběhu měsíce ledna se konaly – postupně pro všechny věkové kategorie – Krajské přebory Jihočeského kraje v halové atletice, kterých se po dlouhých letech zúčastnili i reprezentanti našeho města. A mám velkou radost, že v silné konkurenci se opravdu neztratili.

Naše závodní mise započala v sobotu 16.01.2016 v Nové Včelnici, kde se představili naši nejmladší svěřenci – děvčata a chlapci z přípravky. Nejúspěšnější disciplínou se pro nás stal skok daleký dívek, kde jsme zásluhou výkonů Aničky Dostálové (2.místo) a Aničky Korytarové (3.místo) získali historicky první umístění na stupních vítězů.

O týden později si první ostrý atletický start vyzkoušelo v přetlakové hale v Praze na Strahově i mladší a starší žactvo. A opět jsme nevyšli naprázdno… V kategorii starších žákyň vybojovala v běhu na 300 m stříbrnou medaili Magda Čížková v kvalitním čase 51,65 a Saša Figallová na téže trati přidala medaili bronzovou.

V poslední lednovou sobotu se pak naše výprava zúčastnila společného Přeboru Jihočeského a mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v překrásné atletické hale Otakara Jandery v Praze – Stromovce. Musím poděkovat všem účastnicím za bojovné výkony, které předvedly na svých prvních velkých atletických závodech ve velmi kvalitní konkurenci. Vždyť těchto závodů se zúčastnili nejen závodníci z našich krajů, ale i taková esa české atletiky jako jsou Jiřina Ptáčníková, Jan Kudlička, Michal Balner a další… Velkou pochvalu zaslouží Magda Talířová, která ve všech třech svých vystoupeních zaběhla časy na velmi solidní úrovni: na 800m se umístila na vynikajícím 6. místě (v redukovaném pořadí JČ kraje skončila dokonce 2.!) a na 200m vyhrála svůj rozběh a v redukovaném pořadí JČ kraje se umístila na 5. místě.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem medailistům i těm, kteří (zatím) na medaili nedosáhli, za úspěšnou reprezentaci našeho klubu a města. Věřím, že získané zkušenosti a předvedené výkony budou pro ně i pro ostatní povzbuzením do další tréninkové a závodní činnosti.

Halová sezóna skončila a naši atleti se nyní pilně připravují na letošní hlavní atletickou sezónu – sezónu letní. Vrcholem pro nás budou krajské přebory jednotlivců (a možná pro některé i s postupem na Mistrovství ČR), máme přihlášena také tři družstva do krajského přeboru družstev (mladší žáky, mladší žákyně a dorostenky).

A jako malý bonus připravujeme pro atlety i sportovní veřejnost (všech věkových kategorií!!!) závody pod názvem „Atletická neděle“ na našem „domácím“ stadionu v Prachaticích, které proběhnou 24.04.2016 odpoledne. Podrobnosti o této akci včas zveřejníme a už nyní se těšíme na všechny účastníky, kteří mají chuť do závodění.