KPJ v hale (dorost, dospělí), Strahov 25.1.2020

Včerejší krajské přebory dorostu, juniorů a dospělých vyšly pro prachatickou atletiku tentokrát medailově na prázdno, přesto však jsem byl s většinou předvedených výkonů našich atletů spokojen. Vždyť pouze 4 z patnácti individuálních startů nepřinesly vylepšení osobního maxima – 10 osobních rekordů (+ 1 prvotní záznam) hovoří za vše.

Velmi dobrou výkonnost předvedla hned na začátku roku dorostenka Renata Turková, které se konečně podařilo překonat ve skoku dalekém hranici pěti metrů a výkonem 510cm (5.místo) překonala klubový rekord dosažený minulý týden žačkou Lenkou Fidlerovou o 10cm. Renata se od září připravuje na sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích pod vedením trenéra Tomáše Najbrta a věřím, že intenzivnější (dvoufázový) trénink na ní bude znát a její výkony budou mít i nadále vzrůstající tendenci. Kvalitní výkon předvedla i v běhu na 60m, kde ve finále skončila na krásném 6.místě.

Ve finále dálky ale tentokrát nebyla Renata osamocena a velmi zdatně jí sekundovala další dorostenka Lucie Mikešová, které se povedl opravdu husarský kousek. Spokojená se svým novým osobním rekordem (4,76m) odešla po prvních třech skocích ze skokanského sektoru, aniž by si počkala na přečtení osmičky postupujících do finále. O svém (jím) nečekaném postupu se tak dozvěděla až na „tribuně“ přezutá do tenisek a chystající se spokojeně poobědvat. Čtvrtý a pátý pokus pak proto znamenal neplánované nové zaměření rozběhové vzdálenosti a šestý… další posunutí osobního maxima na rovných 5 metrů znamenající celkové 7. místo. Slušný a „dravý“ výkon předvedla Lucka i v běhu na 60m překážek, kde i přesto, že tentokrát nezvládla (v tréninku má již zvládnuto…) tříkrokový rytmus, doběhla v 6. nejlepším čase. Je vidět, že po dvou letech horší tréninkové účasti v přípravném období se tato naše „legenda“ probouzí ke sportovnímu životu a já pevně doufám, že tréninková píle ji i nadále požene za dalšími atletickými úspěchy.

V dobrém světle a novými osobními rekordy se předvedla i žákyně Markéta Pilátová a také stále se lepšící dorostenec Roman Stolarik (6. 800m). Naprázdno tentokrát vyšla Tereza Klementová potýkající se se zdravotními problémy. Vzhledem k jejím výkonnostním předpokladům však věřím, že po úplném uzdravení se máme v letní části letošní sezóny i od ní opravdu na co těšit. Čtveřice výše jmenovaných závodnic se na závěr dne postarala ve štafetě 4x200m v kategorii žen bojovným výkonem o pěkné 5.místo.

Posledním naším „želízkem v ohni“ byla v kategorii žen Magda Čížková. Její výkony však zůstávají, i přesto, že již třetím rokem trénuje (stejně jako Renata) při sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích, stále za očekáváním.

Celkově musím (a rád) konstatovat, že halové přebory jednotlivců se nám v letošním roce opravdu povedly a medailisté, i všichni ostatní účastníci, si zaslouží naši pochvalu.