Družstvo žákyň na 4. místě!

V letošní sezoně se v našich barvách účastní ve třech věkových kategoriích krajských přeborů družstev celkem pět družstev. V průběhu všech dosavadních závodů jsme byli svědky mnoha výborných atletických výkonů a velkého množství překonaných osobních rekordů. A opět musím vyzdvihnout průběh a v mnoha případech i šťastný konec všech našich štafetových startů. Nejlepších výsledků dosáhla a velkou pochvalu zaslouží družstva přípravek a starších žákyň.

Starším žákyním se podařilo zopakovat husarský kousek z minulého roku a ve vynikající konkurenci skončit ve 2. kole na téměř neuvěřitelném 4. místě! Tento úspěch je umocněn nízkým počtem našich závodnic (6) a okořeněn opravdu nevídanou vyrovnaností čtveřice nejlepších, neboť Lenka Fidlerová, Denisa Mikešová, Lucie Mikešová a Renata Turková v tomto kole vybojovaly pro naše družstvo shodně po 12,75 bodech! V součtu obou kol pak byla nejplatnější členkou družstva Renata, která se postarala celkem o 24,75 bodu, následována Lenkou (15,75 b.). Výše uvedený bodový zisk pak doplnily Kateřina Kubačková (2 b.) a Markéta Pilátová (2 b.). Všem účastnicím gratuluji. Myslím, že se ve 3. kole (8. září) máme na co těšit!

Nejpočetnější zastoupení našeho klubu měla již tradičně kategorie přípravek, kde jsme vyslali do bojů dvě družstva. Obě družstva dala o sobě pořádně vědět a za velký úspěch můžeme považovat celkové umístění družstva „A“ na 5. místě v naší skupině a postup mezi nejlepších deset družstev Jihočeského kraje (termín finálového kola je 8. září). Velkou pochvalu zaslouží všichni závodníci. Nejlepšími závodnicemi byly: Daniela Roučková (29 bodů v individuálních disciplínách), Tereza Vozábalová (21) a Jolana Prixová (14). Gratuluji. O další body se v této kategorii postarali: Filip Krejčí (9), Eliška Kubincová (8), Viola Janutková (7), Matěj Hnízdil (6), David Sendrei (5), Denisa Kleinová (4), Pavel Sedlák (4), Lukáš Černý (3), Jan Hojdar (2), Alexandra Bubeníková (1) a štafety (8+7+3).

Družstvům v kategorii mladšího žactva se v jarních kolech mezi nejlepší krajská družstva vniknout nepodařilo. Za světlou výjimku lze považovat bodový přínos Kateřiny Kubačkové s krásným ziskem 17,25 bodu a také výkonnostní posun a vylepšení osobních rekordů dalších závodníků. Na bodovaná místa se dále prosadili: Kryštof Plánek (8,75), Natálie Štěpánová (7,25), Adam Plánek (7), Markéta Buchlovská (6,25), Matěj Fučík (6,25), Matyáš Rašman (5,25), Nela Šebestová (3,25), Matěj Novotný (2) a Filip Jiraň (1,25). Termín 3. kola je 15. září.