Atletický krajský přebor žactva v hale Strahov 18.01.2020

Nový soutěžní rok a halovou sezonu prachatičtí atleti zahájili v sobotu 18.01.2020 na Strahově. Jednadvacetičlenná výprava nejela do Prahy bez ambic a většina závodníků měla za sebou třídenní soustředění, která absolvovali právě v přetlakové hale, která byla i dějištěm sobotních přeborů. O vytýčených cílech se nemluvilo příliš nahlas, protože konkurence je velmi silná a vyrovnaná. Bylo jasné, že medaile budou viset vysoko. Všechny tyto předpoklady se naplnily do písmene. A prachatickou výpravu na těchto přeborech lze považovat za nejúspěšnější v naší krátkodobé historii.

Medailová bilance 1-2-3, tedy zlato, dvě stříbra a tři bronzy, byla doplněna o dalších pět umístění v první šestce! Hned dvě medaile vybojovala děvčata na trati 1500m. Vítězné Markétě Pilátové sekundovala na třetím místě Adéla Randáková.

Skvělou bilanci měla Lenka Fidlerová, která si přivezla dvě stříbra za 150m a skok daleký a k tomu 4. místo nad překážkami a také byla finišmankou štafety na 4x200m (spolu s Danielou Roučkovou, Adélou Randákovou a Markétou Pilátovou), která doběhla také na 4.místě. Tyto výsledky jsou ozdobeny i kvalitními osobními rekordy. Na loňský titul v kategorii přípravek, který získal Matyáš Havel v hodu plným míčem 1kg navázal jako čerstvý mladší žák třetím místem ve vrhu koulí. U Nely Šebestové jsme byli na výborné výsledky zvyklí i v minulých letech a tentokrát se blýskla 3. místem ve skoku do dálky a výkon 4,22m  také patřil k ozdobám přeborů. Skokanské závody byly velmi vyrovnané, mezi 2. a 7. mladší žákyní bylo 19cm. Ve starších žákyních byly 3 nejlepší pouhých 5cm od sebe…

Těsně za stupni vítězů zůstala již zmiňovaná štafeta A žákyň na 4x200m a štafeta B doběhla na místě 7. Na 5. místě skončili Matyáš Rašman na trati 300m a Nela Šebestová na 60m překážek. 6. Místo vybojovala Natka Štěpánová ve vrhu koulí v solidním osobním rekordu 8,87m. Ostatně osobní rekordy si překonali všichni naši atleti alespoň v některém ze svých sobotních startů. Chtěl bych vyzdvihnout přístup všech našich atletů a jejich nasazení. Určitě stojí za zmínku výkony Honzy Hojdara, Pavla Sedláka a Tomáše Kuby, kteří jsou věkem ještě v kategorii přípravek, ale své soupeře v soutěžích mladšího žactva vůbec nešetřili a jejich výkony zaujaly. Zkušenosti, které nasbírali, budou moci uplatnit za měsíc při halových přeborech přípravek ve vícebojích.

Jak už jsem napsal na začátku, první závod byl úspěšný a věřím, že bude pro naše úspěšné atlety odrazovým můstkem do letošní sezony a pro ty ostatní motivací a příslibem, že tréninková dřina přináší sladké ovoce v podobě sportovních úspěchů. JP