2. kola KPD st. žákyň, ml. žactva a přípravek (3.+10.6.2018)

Ve 2. kolech letošních krajských přeborů družstev jsme byli svědky opět několika velmi dobrých individuálních výkonů našich závodníků (včetně vylepšení mnoha osobních rekordů). Současně se nadmíru dařilo všem našim štafetám, které se postavily na start a které svými napínavými průběhy s úspěšnými konci do slova a do písmene zvedaly všechny přihlížející ze sedadel. Před celkovou rekapitulací našich úspěšných vystoupení si dovolím tentokrát zmínit a vyzdvihnout výkony a bojovnost jedné ze závodnic – mladší žákyně Lenky Fidlerové. Lenka vedle toho, že byla hlavním „tahounem“ družstva své věkové kategorie, se současně velmi výrazně podílela na vynikajícím úspěchu družstva žákyň starších. Leni, gratuluji.

Starším žákyním se tentokrát podařil opravdu husarský kousek. V pouhých čtyrech (!) závodnicích skončily ve vynikající konkurenci na téměř neuvěřitelném 4. místě! O bodový zisk se tentokrát postaraly: Renata Turková (2. 60m, 4. dálka), Tereza Klementová (3. 150m, 6. 60m), Lenka Fidlerová (2. 800m), Lucie Mikešová (6. 200m př., 10. 60m) a všechna děvčata 2. místem ve štafetě 4x300m. Děvčata skončila za vítěznou štafetou SK Čéčova ČB o pouhých 1,44s a nechala tak za sebou štafety takových renomovaných jihočeských klubů jako jsou Sokol ČB či VS Tábor. Klobouk dolů…

Družstvo mladších žákyň se na rozdíl od svých starších kolegyň představilo početně silnější, takže atmosféra byla perfektní a opět se bylo na co koukat… Body pro družstvo získaly: Lenka Fidlerová (2. místo v běhu na 600m, 7. 150m), Denisa Mikešová (4. kriket, 10. 600m), Adéla Randáková (10. kriket), Kamila Klementová (10. 60m), Lucie Švíková (10. 60m př.) a štafety na 4x200m „A“ ve složení D. Mikešová, Klementová, Randáková, Fidlerová (2. místo) a „B“ ve složení Marešová, Štěpánová, Buchlovská, Pilátová (10. místo). Celé družstvo zaslouží opět pochvalu za celkové 6. místo získané v tomto kole.

Družstvo mladších žáků se tohoto kola nezúčastnilo…

Nejpočetnější zastoupení našeho klubu měla kategorie přípravek, kde jsme postavili dokonce dvě družstva, která nejenom že nevyšla bodově naprázdno, ale dala o sobě pořádně vědět. Na bodovaná místa se prosadili: Nela Šebestová (2. 600m, 5. 50m př., 6. 150m) = perfektní výkon, Adam Plánek (5. výška, 6. dálka), Kryštof Plánek (5. dálka, 8. 50m př.), Kateřina Kubačková (6. 50m př.), Matyáš Havel (7. dálka), David Sendrei (7. kriket), Štěpán Plánek (9. kriket), Filip Jiraň (10. 60m) a smíšená štafeta 8x100m. Celkově se členům družstva „A“ podařilo vybojovat velmi pěkné páté místo a členům družstva „B“ místo 15. Poděkování za převedené výkony však opět náleží nejen jmenovaným účastníkům, ale opravdu všem našim závodníkům.