post

1. kolo KPD staršího žactva a přípravek Nová Včenice 12.5.2018

V sobotu 12.05.2018 závodníci našeho klubu navázali na čtvrteční přebory Prachatice na dráze a nastoupili v Nové Včelnici k prvnímu kolu krajského přeboru družstev na dráze. V předchozích sezonách jsme nebyli příliš zvyklí na čelní umístění v této soutěži jednak v souvislosti s menším počtem závodníků a jednak jsme sbírali zkušenosti a atletickým dovednostem se učili. Počty našich závodníků rostou pomalu, přestože trénujících atletů máme především v kategorii přípravek plno, ale o to zajímavější je růst výkonosti. A to bylo v sobotu znát. Naši závodníci vyhrávali rozběhy a bodovali pro svá družstva.
Družstvo přípravek děvčat skončilo 4. ze 17, chlapci pak byli 5. ze 16. Vzhledem k tomu, že přípravky mají společnou soutěž, výsledky se sčítají. Celkově z toho bylo v silné konkurenci 8. místo se ziskem 40 bodů, pouhý bod za 7. Sokolem České Budějovice B. O body se postaraly Nela Šebestová (13), Katka Kubačková (5), Agáta Čejková (4), Adam Plánek (12), Filip Jiraň (1) a osmičlenná štafeta (5). Na svých prvních velkých závodech nezapadli ani benjamínci. Naši nejmladší závodníci závodili se soupeři o 3 roky staršími a počínali si velmi zdatně.
Žákyně skončily mezi 12 družstvy na 6. místě a o body se staraly Renata Turková (15,5), Lenka Fidlerová (2), Lucka Mikešová (2) a čtyřčlenná štafeta (6). I v této kategorii je velmi silná konkurence a každý rok tréninkového procesu je znát. Mezi staršími atlety je patrný pokrok v technice i fyzické výkonnosti a v mnoha případech naše závodnice od bodů dělil jen maličký kousek.
Žáci našeho klubu bohužel družstvo nepostavili a tak se mimo bodování zúčastnil pouze Vojta Turek a ten předvedl parádní výkony nad překážkami v dálce a na „třístovce“.
Výsledky sobotních závodů tedy určitě povzbudí závodníky i trenéry a doufejme, že budou další naše atlety motivovat do trénování a závodění, které by mělo korunovat tréninkový proces a být tak jeho logickým vyvrcholením.
výsledky najdete zde: http://online.atletika.cz/vysledky/34824/0/2